Telefon

0553 058 72 58

Adres

Tunus Caddesi 81-4

e-posta

pskbilgen@gmail.com

2008 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden, 2010 yılında aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlık derecesini alarak mezun oldu.  Yüksek lisans tezinde çocuklukta algılanan anne baba tutumlarının yetişkinlikteki ruh sağlığına etkisini çalıştı. Bu tez daha sonra uluslararası bir yayın evi tarafından yayınlandı ve halen satışı devam etmektedir.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Kliniğinde görev yaptı. Bu görev sırasında, otizm, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan çocuklarla çalıştı. Aynı zamanda, zorlukları olan 0-3 yaş arası bebekler ve annelerine etkileşim rehberliği programını uyguladı. Ardından, İngiltere’de King’s College  London üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Bölümünde ikinci Yüksek lisansını tamamladı. Bu eğitim sırasında, Micheal Rutter ve çocuk ruh sağlığı alanının öncü isimlerinden dersler aldı ve Londra Lambeth bölgesinde çocuk kliniğinde çalışarak ve Bethlem Royal Hastanesinde gözlem yapma fırsatı buldu.  Bu tezinde annelerin doğum sonrasında yaşadıkları ruh sağlığı problemlerinin bebeğin gelişimine etkisini ve anne- bebek ilişkisine etkisini çalıştı.

Doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Aynı zamanda Geştalt Terapi Derneği tarafından verilen ve 4 yıl süren uygulamalı Geştalt Terapisi eğitimlerini de tamamlamıştır. Kendisi Türk Psikologlar Derneği ve Dünya Bebek Ruh Sağlığı derneği üyesidir.

Klinik Psikolog Bilgen Işık Karaşahin, çeşitli özel üniversitelerde kısmi süreli öğretim görevlisi olarak çalışmakta olup 2018 yılından bu yana uygunluğu doğrultusunda özel üniversitelerde ders de vermektedir. Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji

Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Klinik Psikoloji

Yüksek Lisans:   King’s College London, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Doktora: Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji

Verilen Dersler:

  • Çocuk Ruh Sağlığı
  • Klinik Psikoloji
  • Öfke ve Stres ile Başa Çıkma
  • Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi