Telefon: 0553 058 72 58

UK için : +44 7467 852912

Adres: Tunus Caddesi 81-4

UK için : Kensington/Londra

e-posta

pskbilgen@gmail.com

Hakkında

asdad2008 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden, 2010 yılında aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Bölümünden uzmanlık derecesini alarak mezun oldu.  Yüksek lisans tezinde çocuklukta algılanan anne baba tutumlarının yetişkinlikteki ruh sağlığına etkisini çalıştı. Bu tez daha sonra uluslararası bir yayınevi tarafından yayınlandı ve halen satışı devam etmektedir.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Kliniğinde görev yaptı. Bu görev sırasında, otizm, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan çocuklarla çalıştı. Aynı zamanda, zorlukları olan 0-3 yaş arası bebekler ve annelerine etkileşim rehberliği programını uyguladı. Ardından, İngiltere’de King’s College  London üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Bölümünde ikinci Yüksek lisansını tamamladı. Bu eğitim sırasında, Micheal Rutter ve çocuk ruh sağlığı alanının öncü isimlerinden dersler aldı ve Londra Lambeth bölgesinde çocuk kliniğinde çalışarak ve Bethlem Royal Hastanesinde gözlem yapma fırsatı buldu.  Bu tezinde annelerin doğum sonrasında yaşadıkları ruh sağlığı problemlerinin bebeğin gelişimine etkisini ve anne- bebek ilişkisine etkisini çalıştı.

Doktorasını Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamış olup aynı zamanda Geştalt Terapi Derneğinden 4 yıllık Geştalt Terapisi Eğitimi Programını da tamamlamış bulunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve Dünya Bebek Ruh Sağlığı derneği üyesidir. Klinik Psikolog Bilgen Işık Karaşahin evli ve iki çocuk annesidir.

  • Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji
  • Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Klinik Psikoloji
  • Yüksek Lisans:   King’s College London, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
  • Doktora: Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji 
admin