Telefon: 0553 058 72 58

UK için : +44 7467 852912

Adres: Tunus Caddesi 81-4

UK için : Kensington/Londra

e-posta

pskbilgen@gmail.com

Hoş geldiniz

Bu sitede, pek çok ailenin zorlandığı alanlara ve bu ailelere yardımcı olacağını düşündüğüm konulara değinmeye çalıştım. Siz de bu yazıları okuyarak siteden faydalanabilir, kendiniz ve çocuğunuz için daha verimli ve keyifli zamanlar yaşamanın yolunu bulabilirsiniz. Benim öncelikle belirtmek istediğim şu ki: sıkıntılar yaşarken bunlardan nasıl kurtulacağımıza dair hiç bir fikrimiz olmayabilir. Ne yaparsak yapalım her şey aynı ve hiç bir şey değişmiyor diye düşünüp kendinizi yetersiz, güçsüz ve yorgun hissedebilirsiniz. İşte tam da bu noktada klinik psikologlar size yardımcı olabilir. Çünkü dışarıdan uzman bir göz, sizi ve ailenizi tanıyarak mutluluğunuz için neleri, nasıl yapabileceğinizi size göstermeye çalışır. Sorunlarınız basit veya burada bahsettiğim gibi üstesinden gelmekte zorlandığınız şeyler olabilir. Değişim için gerekli olan şey harekete geçmek ve değişebileceğinize ve değiştirebileceğinize inanmanızdır. Çünkü siz bu noktaya kadar kendinizi ve hayatınızı var etmek için çok şey başardınız, bu sorun belki de en kolayıdır.

Londra’da çocuk kliniğinde çalışırken süpervizyon aldığım kişi Hintli bir doktordu. Söylediği her şey benim için çok kıymetliydi. Klinikteki ilk günümde, beni odasına çağırarak bana şunu anlattı:

Biz doktorların ya da tedavi edicilerin elinde üç tane sihirli alet vardır. Bu üç sihirli alet sayesinde biz hastalarımızı iyileştiririz. İlki bıçaktır. Onun sayesinde deriyi kaldırıp zarar veren kısma ulaşırız. İkincisi bitkilerdir. Onlar sayesinde bedeni sakinleştirir, normal işlevlerini yerine getirmesini sağlarız. Üçüncüsü ise sözcüklerdir. Biz konuşarak beynin yapısını, aklın işleyişini değiştirebiliriz. Kelimelerinin gücüne inanmalısın.

Benim de sizlerden istediğim bu aslında, tedavinin bir parçası olan sözcüklerimizin ve iletişimimizin hayatınızda pek çok şeyi değiştirebileceğinize inanmanız.

Sevgiyle.

admin

Bir cevap yazın